Jesenné M-VSO – dlhé trate – 30.10.2021 – Košice

Košický 50m bazén bol v sobotu 30. októbra dejiskom Jesenných M-VSO v dlhých tratiach v plávaní. Súťaže sa zúčastnilo 7 slovenských klubov so 106 pretekármi. Za náš klub na štart nastúpili Filip Hladký, Pavol Hladký, Ján Pulik, Branislav Sopko, Soňa Bortlová, Sára Kamal a Karolína Rijáková. Tentokrát sa medailovo darilo viac našim dievčatám, keď každá z nich si odniesla po jednom s cenných kovov. Sára vybojovala zlato, Karolína striebro a Soňa získala bronz, všetky v disciplíne 1500m voľný spôsob. Najhodnejší výkon dosiahla Sára s vyplávaným časom 23:46.76 a ziskom 268 bodov za 1500m voľný spôsob. Z našich plavcov dosiahol nahodnotnejší výkon Branislav na 400m voľný spôsob časom 4:57.82 a ziskom 403 bodov (kompletné výsledky klik). Potešili nás aj osobné zlepšenia našich pretekárov čo v štatistike „Zlepšenie pretekárov“ pre náš klub znamenalo pekné 3. miesto (klik).

Dievčatám blahoželáme k medailám, plavcom k novým osobným rekordom a prajeme veľa chuti do ďalších tréningov.