Majstrovstvá SR Open a juniorov v krátkom bazéne – 10.12.-12.12.2021 – Šamorín

Šamorínsky 25m bazén v X-Bionic centre bol dejiskom Majstrovstviev SR Open a juniorov. Vzhľadom na to, že bazény boli zatvorené od 25.11.2021, hľadal sa spôsob, ako MSR nezrušiť. Nakoniec došlo posunu pretekov o týždeň. Opäť bola vytvorená bublina – karanténne centrum pre vrcholový šport Šamorín a preteky sa uskutočnili 10.12.-12.12.2021. Za náš klub štartovali Branislav Sopko , Soňa Bortlová a jeden plavec z TJ Slávia PU Prešov Matej Ernek. Naši plavci nastúpili do bubliny v pondelok 06.12.2021, kde až do začiatku pretekov denne absolvovali dvakrát do dňa tréning v bazéne, taktiež využili aj posilňovňu a možnosti regenerácie v centre.
Branislav štartoval v ôsmich disciplínach. Aj keď tentokrát boli jeho výkony bez medailového lesku, v siedmich z nich dosiahol nový osobný rekord (zlepšenia(klik)). Jeho najhodnotnejší výkon bol v disciplíne 50m voľný spôsob s dosiahnutým časom 25.88s a ziskom 472 bodov. Soňa štartovala v troch disciplínach. Každý štart premenila na nový osobný rekord, pričom jej najhodnotnejší výkon bol v disciplíne 50m znak so ziskom 312 bodov a zaplávaným časom 37.73s (zlepšenia(klik)).
 
Našim pretekárom blahoželáme k dosiahnutým výsledkom, ďakujeme za reprezentáciu a tešíme sa na ďalšie výkony.