FPD Slovenský pohár žiakov – VSO – 09.10.2021 – Humenné

Humenský bazén bol 09.10.2021 dejiskom konania plaveckých pretekov – FPD Slovenský pohár žiakov – VSO. Podujatia sa zúčastnilo sedem plaveckých klubov z Východného Slovenska. 21 chlapcov a 22 dievčat si svoje sily zmerali v desiatich disciplínach a uskutočnili spolu 206 individuálnych štartov. Za náš klub na štart nastúpili Ema Slováková a Adam Jakubko. Naše želiezka v ohni sa v konkurencii nestratili a vybojovali viacero medailí. Ema vyplávala tri zlaté a jednu bronzovú medailu. Jej najhodnotnejší výkon bol v disciplíne 50m znak kde za čas 51.22 získala 124 bodov. Adam si za svoj výkon odniesol dve zlaté a dve strieborné medaily. 50m prsia so zaplávaným časom 54.50 a ziskom 99 bodov bol jeho najhodnotnejší výkon z podujatia (kompletné výsledky klik). Za zmienku stojí aj fakt, že sa naši plavci výrazne zlepšili a pre náš klub tak vybojovali prvé miesto z hľadiska štatistiky zlepšenia pretekárov (klik), keďže každý svoj štart premenili na nový osobný rekord (viď percentuálne zlepšenia klik).

Našim pretekárom blahoželáme k medailám, ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa chuti do ďalších tréningov.