Jarná cena Žiliny – 10.-12.09.2021 – Žilina

Krajské mesto Žilina bola cez víkend 10.-12.09.2021 dejiskom medzinárodného plaveckého podujatia – Jarná cena Žiliny. 50m bazén zaplnilo 38 plaveckých klubov a rozdalo sa spolu 274 zlatých, strieborných a bronzových medailí o ktoré plavci zabojovali v sedemnástich disciplínach. Za náš klub na štart nastúpili Ján Pulik Ján, Jakub Serečun, Ján Srokovský, Soňa Bortlová, Sára Kamal a Karolína Rijáková. Aj keď sa našim plavcom tentokrát nepodarilo získať žiaden z cenných kovov tak nás potešili nové osobné rekordy. Z hľadiska štatistiky percentuálneho zlepšenia to pre náš klub znamenalo 3. miesto (Zlepšenia pretekárov celkom klik). Najhodnotnejší výkon spomedzi našich dievčat vyplávala Sára Kamal, ktorá časom 33.10 v disciplíne 50m voľný spôsob získala 365 bodov. Medzi našimi chlapcami najhodnotnejší výkon vyplával Ján Srokovský v disciplíne 100m voľný spôsob so ziskom 297 bodov za dohmat v čase 1:10.24.

Našim pretekárom ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa chuti do ďalších tréningov.

Zlepšenia našich pretekárov po disciplínach(klik).

Kompletné výsledky (klik).