FPD Slovenský pohár žiakov VSO – 4.kolo – 28.09.2019 – Spišská Nová Ves

Posledná septembrová sobota patrila prvým pretekom jesennej časti – FPD Slovenský pohár žiakov VSO. Osemdráhový spišskonovoveský bazén navštívilo 113 plavcov z 8 klubov Východného Slovenska. Spolu uskutočnili až 599 individuálnych štartov. Náš klub reprezentovali Haľko Jonáš, Hladký Pavol, Ponik Tomáš, Pulik Ján, Srokovský Ján, Dučaiová Stela, Pavlíková Jennifer Elli a Štefanková Michaela. Najúspešnejšou plavkyňou nášho klubu bola Michaela Štefanková, ktorá získala jednu zlatú, jednu striebornú a dve bronzové priečky. Jej najhodnotnejší výkon bol na 50m znak časom 43.77 a bodovým ziskom 201 bodov, ktorý bol zároveň aj najkvalitnejší výkon spomedzi našich dievčat. Stela Dučaiová a Jennifer Elli Pavlíková si za svoj výkon odniesli každá po jednej druhej priečke. Naším najúspešnejším plavcom z hľadiska počtu medailových umiestnení bol Tomáš Ponik, ktorý si vyplával dve tretie a jedno strieborné miesto. Najkvalitnejší výkon spomedzi našich chlapcov  dosiahol Ján Srokovský v disciplíne 100m kraul časom 1:19.67 so ziskom bodov 173. Tiež si za zaplávané časy odniesol dve bronzové priečky. Darilo sa aj Jonášovi Haľkovi, ktorý ako jediný z chlapcov získal zlato za 100m prsia a pridal aj jedno striebro za 100m znak.

Plavcom ďakujeme za reprezentáciu a medailistom blahoželáme.