Jarné M VSO „B“, „A“, „J“, „S“ – 1.kolo – 15.04.2023 Poprad

Poprade sa v sobotu 15.04.2023 uskutočnili Jarné M VSO „B“, „A“, „J“, „S“ – 1.kolo. 50m bazén zaplnilo 12 klubov a 277 plavcov a plavkýň z východného Slovenska. Náš klub v reprezentovali Balovičová Sára, Bardovičová Veronika, Bernár Filip, Bortlová Soňa, Domenová Zoja, Dučaiová Nela, Dučaiová Stela, Haľko Jonáš, Hladký Pavol, Jakubko Adam, Jecuško Tobias, Jelínek Matúš, Kamal Sára, Krajňáková Tereza, Kubačková Tereza Saoirse, Matoš Jakub, Pavlovič Patrik, Ponik Tomáš, Pulik Ján, Raďáková Tamara, Rijáková Karolína, Serečun Jakub, Srokovský Ján, Závada Šimon. Naši plavci sa prezentovali viacerými osobnými rekordmi (PR) zlepšenia(klik). Čo sa týka medailových priečok preteky najlepšie sadli Jánovi Pulikovi, Nele Dučaiovej a Sáre Kamal ktorí si odniesli po jednom striebre. Medailovú zbierku doplnila Karolína o jeden bronz. Najhodnotnejší výkon spomedzi chlapcov dosiahol Ján v disciplíne 50m voľný spôsob s dosiahnutým časom 27.93 a ziskom 419 bodov. Podobne medzi dievčatami bol najhodnotnejší výkon v disciplíne 50m voľný spôsob. Zaplávala ho Sára ktorá s časom 31.24 pričom získala 414 bodov.

striebro

200m motýlik Pulik Ján – 2:33.77
100m prsia Dučaiová Nela 1:48.89
200m motýlik Kamal Sára 3:17.90

Bronz

200m motýlik Rijáková Karolína 3:37.34

Kompletné výsledky (klik).

Jánovi, Nele, Sáre a Sáre k medailám blahoželáme a našim plavcom za reprezentáciu ďakujeme. Do ďalších tréningov prajeme veľa chuti do trénigov a tešíme sa na budúce výkony.