Cena Popradu a Memoriál Filipa Lutza 28.04.-30.04.2023

V podtatranskom meste Poprad sa v termíne 28.04.-30.04.2023 uskutočnilo tradičné medzinárodné plavecké podujatie – Cena Popradu a Memoriál Filipa Lutza. Na podujatie v 50m bazéne prijalo pozvanie 30 klubov z Estónska, Česka, Slovenska a Ukrajiny. Náš klub v reprezentovali v ženskej kategórii Kamal Sára, Bortlová Soňa, Rijáková Karolína a v mužskej Pulik Ján, Jelínek Matúš, Hladký Pavol a Haľko Jonáš. V náročnej medzinárodnej konkurencii sa predviedli viacerými osobnými rekordmi (PR) zlepšenia(klik). Najlepšie sa popasovať so súperkami podarilo Soni, ktorá si vystúpila na stupeň pre víťazov tri krát. Za 50m znak získala zlato za 200m znak striebro a za 200m polohové preteky bronz. Sára zasa získala dva krát striebro v disciplíne 200m motýlik a 400m polohové preteky. Nenechal sa zahanbiť ani Ján, ktorý za získal v disciplíne 200m motýlik bronz a na 200m polohové preteky sa postavil na najvyšší stupienok. Najhodnotnejší výkon spomedzi chlapcov dosiahol Ján v disciplíne 100m voľný spôsob s dosiahnutým časom 1:01:33 a ziskom 447 bodov. Medzi dievčatami to bola Sára ktorá dohmatom v čase 32.25 na 50m voľný spôsob získala 395 bodov.

Kompletné výsledky (klik).

Soni, Jánovi a Sáre k medailám blahoželáme a našim plavcom za reprezentáciu ďakujeme. Do ďalších tréningov prajeme veľa elánu a tešíme sa na budúce výkony.