Veľká cena Slovenska – 26.-28.05.2023 – Šamorín

Posledný predĺžený májový víkend 26.-28.05.2023 sa uskutočnila na 50m otvorenom šamorínskom bazéne najkvalitnejšia medzinárodná plavecká súťaž – Veľká cena Slovenska. Podujatia sa zúčastnilo 70 klubov z Rakúska, Česka, Nemecka, Maďarska, Luxemburska, Filipín a Slovenska. Do bojov o medaily nastúpilo  358 plavcov ktorí realizovali až 1462 individuálnych štartov. Za náš tím na štart nastúpili Bortlová Soňa, Tamara Raďáková, Ján Pulik, Jakub Serečun a Ján Srokovský. Aj keď sa v nabitej konkurencii nepodarilo žiadnemu z našich získať medailu, potešili aspoň nové osobné rekordy (zlepšenia našich-klik). Najhodnotnejší výkon medzi našimi dievčatami dosiahla Soňa v disciplíne 50m voľný spôsob za čas 34.42s a ziskom 325 bodov. Medzi chlapcami sa darilo najviac Jánovi Pulikovi ktorý získal zhodne 403bodov v disciplínach 50m voľný spôsob a 200m polohové preteky.

Kompletné výsledky (klik).

Našim plavcom ďakujeme za reprezentáciu, prajeme veľa chuti do ďalších tréningov a tešíme sa na ďalšie výkony.