Majstrovstvá SR Open a juniorov 24 – 26.6.2022 – Poprad

V dňoch 24-26.6.2022 sa v popradskom 50m bazéne konali MSR Open a juniorov – vrchol letnej plaveckej sezóny. Pretekov sa zúčastnilo 58 klubov a na štart nastúpilo 339 najlepších plavkýň a plavcov z celého Slovenska. Spolu sa zrealizovalo až 1433 individuálnych štartov. Náš klub na podujatí v náročnej konkurencii reprezentovali Serečun Jakub, Rijáková Karolína, Kamal Sára, Bortlová Soňa, Bernár Filip, Sopko Branislav. Aj keď sme sa tentokrát na stupienok pre víťazov nepostavili, tak potešili aspoň nové osobné rekordy (zlepšenia pretekárov kllik). V celkovej štatistike to pre náš klub znamenalo prvé miesto (zlepšenia pretekárov celkom-klik). Najhodnotnejší výkon spomedzi našich plavcov dosiahol Sopko Branislav v disciplíne 50m voľný spôsob s časom 26.43 a ziskom 495 bodov. Medzi dievčatami to bola Soňa ktorá za výkon na 50m znak získala 347 bodov, keď dohmatla v čase 38.38.

Celkové výsledky (klik).

Našim plavcom ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa chuti do ďalších tréningov.