Jarné M-VSO „B“, „A“, „J“, „S“ – 1. kolo – Košice – 11.04.2022

V sobotu 11.04.2022 zaplnilo košický 50m bazén 243 pretekárov trinástich plaveckých klubov z Východného Slovenska ktorí uskutočnili až 997 individuálnych štartov. Za náš klub o medaily zabojovali Veronika Bardovičová, Soňa Bortlová, Stela Dučaiová, Sára Kamal, Jennifer Elli Pavlíková, Karolína Rijáková, Filip Bernár, Jonáš Haľko, Matúš Jelínek, Matthew Lee Pavlík, Ján Pulik, Jakub Serečun, Branislav Sopko a Ján Srokovský. Tentokrát sa viac darilo chlapcom ktorí získali pre náš klub dovedna šesť cenných kovov. Branislav Sopko získal dve zlaté a dve bronzové medaily. Zároveň mu patril za čas 27.13 v disciplíne 50m voľný spôsob a ziskom 457 bodov najhodnotnejší výkon spomedzi našich plavcov. Medailovú zbierku doplnili Ján Pulik v disciplíne 200m motýlik a Matúš Jelínek na 1500m voľný spôsob ziskom bronzových medailí. Medzi našimi plavkyňami sa prezentovala najhodnotnejším výkonom Sára Kamal v disciplíne 50m voľný spôsob za čas 33.15 a ziskom 364 bodov. Štatistika našich pretekárov jednotlivo (klik).

Bez povšimnutia neostali ani zlepšenia našich pretekárov ktoré v celkovej štatistike znamenali pre náš klub krásne druhé miesto. Zlepšenia pretekárov celkom (klik).

Branislavovi, Jánovi a Matúšovi blahoželáme k medailám. Našim plavcom ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa chuti do ďalších tréningov.

Kompletné výsledky (klik).