Veľká Cena Popradu a Memoriál Filipa Lutza- 19.04-21.04.2024-Poprad

Klub plávania AQUACITY Poprad usporiadal medzinárodné plavecké preteky Cena Popradu a Memoriál Filipa Lutza. Toto podujatie sa konalo od 19. apríla do 21. apríla v novom krytom 50-metrovom bazéne Aquacity Poprad. Pretekov sa zúčastnilo 38 klubov z rôznych kútov Európy ako Estónsko, Česko, Moldavsko, Ukrajina a Slovensko.  Za náš klub nastúpilo 12 plavcov a to Dankovič Dávid, Jecuško Tobias, Jelínek Matúš, Pavlovič Patrik, Pulik Ján, Serečun Jakub, Srokovský Ján, Závada Šimon, Bardovičová Veronika, Bortlová Soňa, Dučaiová Stela a Kubačková Tereza Saoirse.

Športovci z rôznych vekových kategórií sa stretli, aby ukázali svoje plavecké schopnosti a súťažili o čo najlepšie umiestnenia. Našim plavcom sa darilo aj medailovo a to Dankovičovi Dávidovi, Pulikovi Jánovi a Bortlovej Soni. Dávid si vyplával bronz v disciplíne 200m znak, Ján si vyplával taktiež po jednej bronzovej priečke taktiež v disciplíne 200m znak. Soni sa tentokrát medailovo darilo najviac a odniesla si 2 medaile. Striebornú priečku obsadila v disciplíne 200m polohové preteky a tretie miesto si vyplávala v disciplíne 50m znak. Najhodnotnejší výkon z chlapcov si odniesol Pulik Ján v disciplíne 100m voľný spôsob s časom 58.79 a ziskom 506 fina bodov. Z dievčat to bola Bortlová Soňa v disciplíne 50m voľný spôsob s časom 33.08 a ziskom 366 bodov. Plavcov ďakujeme za reprezentáciu a želáme veľa chuti do dalších tréningov. celkové výsledky (klik).