Oznam – Ponuka zúčastniť sa sústredenia a pretekov v šamorínskej bubline

Vážení športovci,
Slovenská plavecká federácia bude v karanténnom tréningovom centre v Šamoríne organizovať plavecké podujatia, ktorých názov ešte nie je finálne schválený VSPL a Radou SPF. Termín podujatí je 16.-18.02.2021 pre kategóriu mladší a starší žiaci a termín 19.-21.02.2021 je pre kategóriu seniori a juniori. Je nutné zdôrazniť, že SPF si je vedomá momentálnej nepriaznivej situácie a výpadku tréningov pre väčšinu členov SPF a v tejto veci sa vedie diskusia, ako aj ohľadne presnej organizácie a samotného názvu pretekov.

 

Vzhľadom na uvedené informácie je taktiež možnosť využiť dané stredisko aj na sústredenie plavcov, ktorí sa zúčastnia, resp. nezúčastnia týchto pretekov.
Stredisko je sprístupnené pre kluby od 14.01.2021, zatiaľ do konca februára s nástupom vždy v pondelok alebo vo štvrtok.
Na základe daných skutočností sme sa rozhodli Vám ponúknuť možnosť zúčastniť sa sústredenia a po dlhých mesiacoch začať s prípravou v bazéne, ktorá bude spojená s pretekom. V súvislosti s počtom prijatých pretekárov sa bude meniť aj účasť na sústredení v Šamoríne.
Náklady na jednu osobu sú 60,- eur/deň . Suma zahŕňa ubytovanie a plnú penziu formou samoobslužných pultov. Bazén je hradený z prostriedkov SPF.
Vzhľadom na termín pretekov starších žiakov je pre nás vyhovujúci termín od 11.02.2021 do 19.02.2021, v prípade juniorov od 11.02.2021 do 21.02.2021.
V prípade účasti plavcov na tomto sústredení a pretekov sa klub rozhodol prispieť určitou  sumou po dohode trénerov  tesne pred nástupom. Minimálny počet je 8 plavcov a jeden tréner. Odvoz tam aj späť  bude v réžii rodičov.

 

Stručný harmonogram sústredenia :
Bazén je k dispozícií ráno a poobede po 2 hodiny na základe rozpisu, taktiež je to tak aj v prípade posilňovne. Čo sa týka vzdelávania – učí sa v študovni alebo na izbách, kde je možnosť pripojiť PC a pod.
Bližšie informácie podá predseda klubu p. Leščáková  telefonicky  len vážnym záujemcom, resp. prijatým pretekárom.

 

Prikladáme zopár foto našich plavkýň (Soňa Bortlová a Karolína Rijáková), ktoré v tomto období využili možnosť trénovať v X-Bionic centre Šamorín.

Odkaz na centrum v Šamoríne (klik).