FPD Slovenský pohár žiakov VSO – 2.kolo – 25.05.2019 – Michalovce

Do Michaloviec posledný májový víkend pricestovalo 73 chlapcov a 53 dievčat. V 25m bazéne zabojovali o čo najlepšie umiestnia a nové osobné rekordy. Pretekári 8 klubov z Východného Slovenska uskutočnilo 608 štartov v 14 disciplínach. Za náš klub nás reprezentovala Bardovičová Veronika, Dučaiová Stela, Pavlíková Jennifer Elli, Provázková Laura, Štefanková Michaela, Haľko Jonáš, Jelínek Matúš, Ponik Tomáš, Pulik Ján a Srokovský Ján.

Najviac z našich plavcov sa darilo Jonášovi Haľkovi ktorý po minulotýždňových štvrtých pozíciách vybojoval 3 zlaté medaily. Jeho najlepší bodový výkon bol 116 bodov v disciplíne 100m prsia za čas 1:56.36. Michaela Štefanková bola zasa najúspešnejšia naša plavkyňa. Získala z každého cenného kovu po jednej medaile a teda dovedna získala tri medaily. Jej najhodnotnejší plavecký výkon 1:40.71 v disciplíne 100m polohové preteky znamenal 176 bodov a bol zároveň aj najvyšším bodovým ziskom z pomedzi našich dievčat. Zahanbiť sa nedala ani Jennifer Elli Pavlíková ktorá si domov za svoje výkony odniesla dva druhé a jedno tretie miesto. Potešil nás aj zisk dvoch strieborných miest Laury Provázkovej. Umiestnenie dievčat do tretieho miesta doplnila Stela Dučaiová tretím miestom v disciplíne 100m znak. Bronzovú priečku si vybojoval Tomáš Ponik a Ján Srokovský a podporili tak medailový zisk našich reprezentantov. Tomáš Ponik zároveň v disciplíne 100m prsia so zaplávaným časom 1:41.01 a získanými 166-timi bodmi vytvoril najlepší mužský výkon spomedzi našich reprezentantov.

Medailistom blahoželáme a našim plavcom ďakujem za reprezentáciu. Do ďalšieho tréningového obdobia prajeme veľa síl.